Zamyšlení místo 1.subregionu 2016 (s doplňkem na konci)

Letošní start závodní sezony se mi nevydařil. V týdnu před závodem jsem při práci prostydl a ke konci týdne už řešil horní cesty dýchací a netroufal si dát 24 hodin na kopci. Hlas by to nevydržel. Ani doma sem nezapnul stanici. Pak sem jen sledoval přibývající deníky. Ve finále jsem zjistil, že výsledky nebyly nijak výrazné. To potvrzovaly i zprávy jednotlivých závodníků. Tak jsem si říkal, že jsem až o tolik nepřišel. Jak se říká, přišel jsem v životě o víc. To ve mě evokovalo vrátit se k "drobnosti" vyhodnocení závodů. Z roku 2015 postrádám diplom za 2. subregion. Hledal sem cestu, kde se k němu dostat. K vyhodnocovateli závodu patří člověk, věnující se prodeji HAM komponentů, ale jako obchodník mě nepřesvědčil, hlavně svou (ne)komunikací. Říkám si, tudy cesta nepovede. Existuje VKV manažer, tak požádám jeho o řešení. A tak jsem napsal na adresu VKV manažera ok2ulq@seznam.cz a pro jistotu i na vedení ČRK ok1ri@crk.cz.

Dne 27.1.2016 v 14:49 OK1NPF Roman napsal(a):
 
Zdravím Petře,
 
pomalu začíná nová kontestová sezona a k té loňské mi chybí diplom za umístění v 2.subregionu, kategorie single 144 MHz, LP na značku OK1NPF.
Ostatní ocenění jsem již obdržel, z VHF kontestu i dvojitě (nejprve PDF na stránkách vyhodnocení, poté v papírové podobě poštou),
což je i problém již několikaletého tápání ze strany ČRK v tom, v jaké podobě předávat diplomy. Prosím tedy Tebe, jako VHF manažera, o “revizi”
vydání diplomu (vyhodnocovatelem závodu ?) v jakékoli podobě a jeho dodání v PDF na adresu ok1npf@fvp.cz nebo papírově na klasickou poštovní
 adresa .........................................................
 
Děkuji za vyjádření.
 
73!  Roman OK1NPF
P.S. Kopie zaslána i na ČRK, protože vím, že e-maily ode mě padají na Seznamovských schránkách do SPAMU, tak třeba Ti to vedení přepošle, když si toho u sebe nevšimneš.
Následovala docela rychlá odpověď(kopie pro mě) nejprve od OK1RI 27.1. v 15:19 :
Petře prosím dořeš v kooperaci s vyhodnocovatelem 2.SR a tajemníkem.

73 !

Jirka
1RI
27.1. v 16:26 přišla stručná odpověď i od manžera OK2ULQ :
Ahoj Romane ,
prověřím , vyřeším dám vědět.
   73 Petr.
Prověřil ? Vyřešil ? Nevím, nedal vědět. Jsou tomu již více jak dva měsíce (psáno 2.4.2016). A od té doby klid po pěšině.  Drobná naděje na dovolání se svého vymizela. V té souvislosti si říkám, proč ČRK vyhlašuje nějaké závody s nějakými propozicemi, které nakonec nedodrží. Proč ČRK přenáší vyhodnocení na někoho druhého a zříká se tak zodpovědnosti. Proč ČRK nepřemýšlí trochu "tržně", kdyby své počínání převedl do oblasti podnikání, tak by už asi zkrachoval ........ Může se pak ČRK divit úbytku svých členů, pokud se k nim takto staví? V současné době řeším dilema, coby člen klubu OK1KMP, jestli zůstat členem pobočného spolku nebo jestli přesvědčit zbytek o osamostatnění, odtržení od ČRK. Ono vyhodnocování, či spíše oceňování není problém jen ČRK. Zpětně můžu připomenout pořadatele MOON CONTESTU, OK2VBZ, který ve svých propozicích za umístění slibuje také diplomy. V roce 2011 jsem v pásmu 144 MHz udělal prozatím historický výsledek tohoto závodu. Na slušný dotaz ohledně diplomu tehdy odpověď ani raději nepřišla. Ale pořadatel žije, loni se na svých stránkách probudil a na letošek dokonce změnil kategorii z KV na 50HMz!!!
A ještě jedno vyhodnocení. I tam, kde by člověk, na základě vyřčených kritických slov, čekal vyhodnocení na úrovni, je letos nějaká liknavost k tomuto přistoupit. Ale onen vyhodnocovatel má asi nějaké pochybnosti o HAM spiritu, jak sám zmínil po minulém vyhodnocení. Z mého pohledu trochu alibismus. Buď měl rovnou říct, končíme a né se schvávat za nějaké kdyby, které ve své kritičnosti asi nemá podložené.
Mnozí se budou ptát, proč mi jde o diplom. Jednoduše z principu. Šel jsem do závodu, dosáhl nějakého výsledku, jehož příslibem byl diplom, ohodnocení snahy. To se nekoná. Budiž mi k dobru, že během závodu dostanu od zahraničních stanic slovní hodnocení "excellent signal", možná to je víc, než onen diplom.
Tak zase někdy naslyšenou na pásmu, nezanevřel jsem, jen jsem ztratil důvěru ......
73! Roman OK1NPF

Doplněno 22.4.2016:

Tak záležitost diplomu není stále prověřena a vyřešena, ale povedlo se něco jiného a trochu i lepšího.  Viz Mistr ČR na VKV za rok 2015 . Pro příště, i když nepřímé důkazy, tak už bez poháru. Alespoň to je řečeno trochu dříve, než při vyhodnocení.


TOPlist

Oblíbené produkty

Kontakt

Roman Pokorný
Plk.Vrány 133
509 01 Nová Paka-Štikov

PROVOZOVNA
FOTO-VYSÍLAČKY
Komenského 309
509 01 Nová Paka

Po-Pá 8.30-12 / 13-17
So-Ne dohodnuté montáže
603 824 360 v provozní době
Mimo provozní dobu nebo při nepřijetí hovoru pište SMS s požadavkem
42919771
DIČ CZ7007203181 plátce DPH