PD VKV 2014  OK1KMP v lokátoru JO70SM, QTH Kozinec 600m ASL

Po loňském single "stereo" provozu během Polního dne 2013, kdy jsem odjel závod na dvě značky OK1NPF/OK1KMP sám, protože zbytek kolegů usilovně pracoval, marodil a budoval, se letos sešla ověřená parta na skoro domovském QTH Kozinec u Nové Paky, 600m ASL a to ve složení Petr OK1AKI, Honza OK1JC, Martin OK1TKN, Roman OK1NPF, Vláďa (ex.OL??) spolu se svými blízkými a přáteli. Po předchozím ohlášení na obecním úřadě jsme na kopec vyrazili už v pátečním odpoledni. Přístup je rok od roku složitější, protože jediná přístupová cesta, vybudovaná kdysi se stavbou věže mobilního operátora, je stále víc rozbitá a nesjízdná. Naštěstí je hned vedle v louce již nově vyjetá cesta. Ale nesmí být mokro. I tak za sucha nastal problém pro dodávku VO Petra OK1AKI, který s největším a nejpotřebnějším nákladem musel na začátku července nasadit řetězy :-). S jejich pomocí a za vydatného fandění zbytku osazenstva zdolal půl kilometru s převýšením 50m. Na vrcholovou partii do místa ležení už dojeli všichni v pohodě. Každý si zabral své místo pro stan a po slavnostním přípitku jsme se pustili do stavby antény a vysílacího stanu. Večer byl ve znamení pojídání a popíjení pochutin u ohně.

 V sobotu při sledování radaru, jsme usoudili, že nás avizované bouřky minou a tak jsme vše připravili na závodní činnost. V poledne zasedly k mikrofonu naše 3 (!) juniorky, nejmladší Maruška(9), zkušená Marťa(skoro 15) a nováček Anička(skoro 16) a pustily se do boje v Polním dnu mládeže. Pod naším dozorem a s našimi radami se statečně snažily v souboji s ostatními. Maruška i Marťa už za sebou nějaká spojení měly, ale pro Aničku to bylo uplně něco nového. O to víc překvapila, s jakou bravurností se "opřela" do dávání výzev a následných spojení. Po celé tři hodiny se naše juniorky střídaly u mikrofonu a lovily z éteru soutěžní spojení.  Na konci juniorského závodu hlásil deník 62 QSO a 6087 bodů.

Hodinová pauza před hlavním závodem byla časem k doplnění energie v podobě pozdějšího oběda a úderem 14.00 UTC jsme začali soutěžní vysílání v hlavním závodě. Žádný nezvladatelný pile-up se nekonal a tak začala přibývat spojení prozatím z OK, OM destinací, občas proložená DL stanicí. Kolem 15.00 UTC potěšilo spojení s PA4VHF. Pak už se začaly objevovat i další destinace jako SP, DL, S5, HA,OE. Nejlepší bylo, že naše juniorky si chtěly zkusit i spojení v hlavním závodě a tak se objevily ve vysílacím stanu. Po chvilce výzev, kdy Anička zkoušela i anglickou výzvu, se jí podařilo navázat spojení s nejvzdálenější stanicí našeho závodu, YT4A, QRB 873km. Protože byl signál v silném QRM, tak sme jí se spojením pomohli, aby jsme o něj nepřišli. No a nám všem pak už zbylo jen paběrkování kratších spojení po celou dobu závodu. Hold, mladý dívčí hlas udělal na pásmu své :-) a taky teď už víme, kam směřovat naši členskou základnu pro pořádný výsledek :-). První čtyři hodiny jsme drželi bodový zisk na úrovni předloňského závodu, pak ale došlo k propadu. K časnému ránu přišly tři silnější dešťové přeháňky. I přes chvilkové rušení se jelo dál. S nastupujícím ránem a probouzejícími se stanicemi jsme se dostali na bodovou úrověň předloňska. Nejvíce bodů přinášely DL a 9A stanice. Žádné extra podmínky v eteru nebyly. Díky QRM a navíc i díky místnímu rušení ze dvou směrů, generátoru z nedaleké bioplynky a energetické rozvodně, bylo někdy složité z daných směrů spojení vyčíst. Ale poslední hodina přinesla dostatek spojení, která nakonec zvedla bodový zisk ke konečnému výsledku 292 QSO a 68253 bodů. Na naši kotu velice dobrý výsledek. Použitá technika Allamat 88 + PA 80W, ant. F9FT na cca 8m stožáru.

Pak už zbylo balení a chvilka na skupinové foto v klubových tričkách, kterými nás obdařil, v rámci "letních" Vánoc, náš VO Petr OK1AKI. Dostat se z kopce dolů už bylo bez obtíží a každý šel dospat víceméně probdělý víkend. Zapomenout nesmíme ani na naši podporu z týlu, Standu OK1MS, který nám podával info o případných bouřkách ze svého domova a zmínit je potřeba i návštěvu Honzy OK1MNV a Jirky OK1MZO, kteří neváhali na kole a pěšky za námi vyrazit a podpořit nás. Za technickou podporu díky Vláďovi, Markovi, Tomášovi, Kubovi. Paní starostce Vidochova za umožnění vjezdu na pozemky. Rodinným příslušníkům za návštěvy a podporu při vysílání. A všem stanicím po celé Evropě za pěkná QSO, bez nichž by nebyl žádný výsledek.

73!  Roman OK1NPF za OK1KMP

 

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. PD2014 (Radek, OK1FHI, 15. 7. 2014 10:29:48) Odpovědět

    Zdravím kolegové,
    moc pěkná reportáž a hlavně fotogalerie se Vám povedla. Vyzařuje z ní příjemná pohoda. Je moc dobře, že se ještě někdo umí sejít na kopci, popovídat, dát buřta a také zaučit mladou "krev".
    Přeji mnoho zdaru.
    73 Radek, OK1FHI ex OL4BHI


TOPlist

Oblíbené produkty

Kontakt

Roman Pokorný
Plk.Vrány 133
509 01 Nová Paka-Štikov

PROVOZOVNA
FOTO-VYSÍLAČKY
Komenského 309
509 01 Nová Paka

Po-Pá 8.30-12 / 13-17
So-Ne dohodnuté montáže
603 824 360 v provozní době
Mimo provozní dobu nebo při nepřijetí hovoru pište SMS s požadavkem
42919771
DIČ CZ7007203181 plátce DPH